Post Format

Cytrynowa skórka, czyli trendy w kolorach na wiosnę/lato 2013 cz.2.

fashion forecast pantone 2013Witajcie,

w ubiegłym tygodniu rozpoczęłam cykl artykułów na temat trendów w kolorach na wiosnę/lato 2013 na podstawie prognozy Pantone. Pierwszym z 10 wytypowanych przez Pantone kolorów, który przedstawiałam w odniesieniu do mody i wnętrz, był szlachetny szmaragdowy, oficjalnie nazwany Emerald (artykuł możecie przeczytać tutaj).

Kolejnym kolorem, któremu chciałabym się dzisiaj przyjrzeć jest Lemon Zest, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza cytrynowa skórka :) . Piękna nazwa, prawda? Ten żywy odcień żółtego jest barwą o zupełnie innym charakterze niż szmaragdowy. To esencja radości, optymizmu i działania. Jak widzę taki żółty, to od razu myślę o wakacjach i słonecznych kąpielach oraz pozytywnej energii. I taki klimat mają też wnętrza i ubrania w tym kolorze, co możecie zobaczyć na poniższych kolażach.

Myślę, że nie byłabym gotowa na cały żółty pokój, ale połączanie żółtego z białym bardzo mi się podoba. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo pojawiają się dekoracje w innych kolorach, jak np. poduszki w czerwone wzory w sypialni na poniższym zdjęciu.

W Wy jak czujecie się w otoczeniu żółtego?

kolor lemon zest pantone

via style

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*