Post Format

Domowy ziołownik

Któż nie lubi dodać do potraw świeżych i zdrowych ziół prosto z własnego parapetu! Taki domowy ziołownik może z powodzeniem stać się doskonałą dekoracją kuchni, parapetu lub balkonu, zwłaszcza jeśli nie mamy możliwości uprawy ziół w ogródku. Poza tym, zioła w domu można hodować przez cały rok, tak więc warto sprawić, by ich uprawa cieszyła nie tylko nasze kubki smakowe ale i oko!

Prawdziwy recykling: puszki po herbacie w nowej roli doniczek na zioła. Pasują do kuchni urządzonej w stylu rustykalnym albo eklektycznym:

ziola w puszkach na parapecievia toostinkincute

Alternatywą dla doniczek na parapecie będą wiadereczka i puszki zawieszone  w oknie (1) lub skrzynki na ścianie (2). Ładnie też prezentują się malutkie doniczki ustawione piętrowo na starej paterze (3). Mnie szczególnie przypadły do gustu szklane doniczki (pewnie można wykorzystać do tego stare wazoniki, szklanki lub słoiczki), które zostały owinięte w dekoracyjny papier i przewiązane wstążeczką (4). Fajnie, bo na papierze można napisać informacje z nazwą zioła. W przypadku pojemników innych niż doniczki, musimy pamiętać o tym, by zapewnić ujście nadmiarowi wody.

ziola w domu na parapecievia  alltihemmet, pinterest, pinterest, realsimple

zioła na parapecievia imgfave

W domowej uprawie ziół wykorzystać możemy najróżniejsze gadżety, w tym stare łyżki oraz korki do butelek. I proste, i oryginalne.

zioła w kuchnivia pinterest

zioła w kuchnivia creativeinspiration

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*