Post Format

Inspiracje na życzenie: kuchnia w czerwieni cz.2

Witajcie!

Dwa tygodnie temu prezentowałam pierwszą część inspiracji na życzenie dotyczących czerwonych kuchni. Dzisiaj kontynuuję ten wątek i przedstawiam Wam kolejną dawkę pięknych przykładów z tym żywym i dynamicznym kolorem w roli głównej!

Kuchnia w klasycznym duecie kolorystycznym bieli i czerwieni na poniższym zdjęciu to  przykład wnętrza, które jest dobrze zbalansowane kolorystycznie. Jedna czerwona ściana z białymi dodatkami a tuż obok biała ściana z czerwonymi dodatkami. Rezultat: fantazyjna kuchnia pełna niewymuszonego uroku.

A może czerwone drzwi, które stanowią główny akcent kolorystyczny tej kuchni i zapraszają do wejścia do środka? Reszta pomieszczenia utrzymana jest w kolorach neutralnych, a nowoczesne metalowe elementy kontrastują w interesujący sposób z retro stołkami rodem z amerykańskiej restauracji przy autostradzie. Kilka dodatkowych czerwonych akcentów rozmieszczonych w kuchni sprawia, że cały wystrój jest harmonijny.

Co za ciekawa dekoracja na ścianie! Od razu mi się spodobała. Myślę, że jest to dobra alternatywa dla osób, które nie chcą mieć w kuchni stałych kolorowych elementów oraz lubią bawić się dekoracjami. Plusem takich naklejek na ścianę jest możliwość zamieszczenia ich w dowolnych miejscach w kuchni oraz szybka zmiana, na wypadek gdyby się znudziły.

W tej eklektycznej kuchni podoba mi się praktycznie wszystko: obraz z zielonymi jabłkami stanowiący główny punkt skupiający uwagę, czerwona kontrastująca ściana, rustykalne drewniane blaty i wzorzyste rolety. Niby dużo wszystkiego, a jednak wnętrze nie przytłacza. Niebanalnymi dodatkami są niebieskie lampki na półce przy oknie oraz duże uchwyty do szafek.

eklektyczna kuchnia czerwone ściany

via bhg

Jasne drewniane meble i białe ściany stanowią idealne tło dla akcentów kolorystycznych, w tym wypadku czerwonych sprzętów kuchennych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim czerwona kuchenka, która niezaprzeczalnie definiuje charakter całego wnętrza. Czarno-biały plakat na ścianie jest małym, ale mocno kontrastowym elementem. Pogodna kuchnia w stylu retro w nowoczesnym wydaniu.

Czerwone krzesła pojawiły się już w pierwszej części tego wątku. Tutaj mamy zupełnie inną aranżację i klimat, niemniej jednak czerwone krzesła również w tym przypadku stanowią najważniejszy akcent dekoracyjny kuchni.

Mocny kolor i niebagatelny design. Ta papryczka na szafkach gra tutaj niewątpliwie pierwsze skrzypce, wszystko inne to tło dla tego elementu dekoracyjnego. Drewniana podłoga natomiast wprowadza ciepło i odrobinę łagodności do tej kuchni.

Podoba mi się, że w tej otwartej na salon kuchni, czerwone wiszące szafki pełnią dodatkową rolę miejsca ekspozycji obrazów. Takie niestandardowe rozwiązanie sprawia, że kuchnia staje się bardzo dekoracyjnym elementem całej otwartej przestrzeni, a nie tylko miejscem na gadżety potrzebne do gotowania.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*