Post Format

Kolor szmaragdowy, czyli trendy w kolorach na wiosnę/lato 2013 cz.1.

Witajcie!

W październiku będzie kolorowo i trendy :) !

Ostatnie kilka tygodni obfitowało w różne wydarzenia, dzięki którym mamy możliwość dowiedzieć się w jakim kierunku zmierzają trendy w świecie szeroko rozumianego design’u. Wrzesień to miesiąc zarezerwowany dla paryskich targów wnętrzarskich Maison et Objet oraz jesiennej edycji tygodni mody (Nowy Jork, Paryż, Londyn, Mediolan), które przenoszą nas w czasie do klimatów wiosenno-letnich przyszłego roku. W międzyczasie odbywają się też inne wystawy, tak jak np. IFA Messe Berlin, których tematem są innowacje w sprzęcie elektronicznym domowego użytku (we wrześniu pisałam o prezentowanej tam okrągłej pralce – możecie przeczytać tutaj).

Przeglądając zdjęcia z Nowojorskiego Tygodnia Mody, zaczęłam zastanawiać się, jaka kolorystyka będzie dominować w sezonie wiosna/lato 2013. Firma Pantone, niekwestionowany autorytet w świecie kolorów, stworzyła na podstawie swoich obserwacji z pokazów raport na temat trendów w kolorach (dostępny tutaj: Pantone fashion color report spring 2013), dając tym samym wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. I tak oto, zgodnie z werdyktem specjalistów z Pantone, dziesięcioma najpopularniejszymi kolorami wiosną/latem przyszłego roku będą:

A jak to się ma do wnętrz? Otóż dla mnie taka paleta kolorystyczna stanowi doskonałą podstawę do tego, by przyjrzeć się, jak poszczególne kolory oddziałują na mnie kiedy są na ubraniu oraz kiedy pojawiają się we wnętrzu. Pomagają mi poczuć klimat pomieszczenia i są inspiracją do własnych eksperymentów wnętrzarskich (modowych również :) ).  Dlatego też postanowiłam stworzyć serię 10 postów, których tematem będzie porównanie poszczególnych barw palety Pantone w kontekście mody i wnętrz.

Tematem dzisiejszego wpisu jest kolor szmaragdowy, czyli w terminologii Pantone: Emerald. Ten wyrafinowany, świeży kolor to jeden z trzech odcieni zieleni w powyższej palecie. Zobaczcie sami, jak dostojnie się prezentuje!

via style

Szmaragdowy kolor w modzie i wnętrzach już raz pojawił się na moim blogu: Moda na wnętrza – szmaragdowe zauroczenie. Zapraszam do tego wpisu po więcej inspiracji!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...