Post Format

Magnoliowy róż – wnętrza inspirowane przyrodą

Przyznam szczerze: to miał być mój pierwszy post na blogu, którego pisanie zamierzałam rozpocząć jeszcze w kwietniu. Ale jak to zwykle bywa, wszystko się opóźniło i projekt ruszył dopiero w lipcu, co trochę zdezaktualizowało moją inspirację. Stwierdziłam jednak, że szkoda mi wyrzucać lub odkładać na bok napisanego pod tym kątem tekstu i zebranych zdjęć. Dlatego cofam się dzisiaj o kilka miesięcy w czasie, do momentu kiedy wiosną kwitły piękne magnolie. Tak bardzo lubię kwiecień!

23.04.2012:

Kolor różowy nigdy nie był moim ulubionym jeśli chodzi o stylizację wnętrz. Zwłaszcza odcienie pastelowe kojarzyły mi się z pokojem małej dziewczynki i nie bardzo widziałam możliwość zastosowania tych barw w „poważnych” pomieszczeniach, np. w salonie. Zainspirowana pierwszymi odcieniami budzącej się po zimie przyrody,  postanowiłam zmierzyć się z tematem różowych pasteli w mieszkaniach. Szczególny wpływ na moje wrażenia miały delikatne barwy mięsistych kwiatów magnolii, które po prostu uwielbiam. Są one dla mnie oznaką, że powoli nadchodzą ciepłe wiosenne dni, że wkrótce można będzie pożegnać się z grubymi kurtkami i ciężkimi butami na rzecz lekkości i większej swobody. Chciałabym kiedyś mieć wieeeeeeeelki ogród pełen drzew magnolii i najlepiej, żeby kwitły przez cały rok! A tak na marginesie, na Dalekim Wschodzie sproszkowane kwiaty wybranych gatunków magnolii używa się do przyprawiania ryżu. Muszę koniecznie zgłębić ten temat :) .

Wracając jednak do wnętrz…Chciałam zobaczyć, jak delikatny magnoliowy róż prezentuje się w różnych aranżacjach w pokojach gościnnych lub do pracy. Na pewno jest to kolor, który sprawia, że pokój wydaje się lekki, przestronny i świeży. Widzę w nim także dużo kobiecości i delikatności. Ja bym osobiście z nim nie przesadzała, żeby przypadkiem nie przesłodzić.  Bez wątpienia, jest to idealny kolor dla romantyków i wielbicieli tzw. shabby chic, czyli „starego szyku”. A jakie jest Wasze zdanie na temat różowych stylizacji wnętrz?

bukiet magnolii we wnętrzu

fot. Janne Peters via jannepeters

różowe wnętrzavia style-files

różowe wnętrzafot. Janne Peters via jannepeters

różowe akcenty we wnętrzuvia pinterest

różowe akcenty we wnętrzuvia studiodees

różowe wnętrza

via hgtv

różowe ściany w salonievia housetohome

różowe wnętrzafot. Jaenette Lunde via frydodesign

różowe ściany w saloniefot. Bjorn Wallander via countryliving

różowe ściany w salonievia decorpad

różowa tapeta magnolievia fabricsandpapers

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*