Post Format

Pantone ogłasza Emerald kolorem roku 2013!

Jeszcze kilka dni temu zastanawiałam się, jaki będzie kolor roku 2013 wytypowany przez amerykańską firmę Pantone. Właśnie dzisiaj Pantone ogłosiła, że tym kolorem jest Emerald, czyli szmaragdowy!

To barwa o zupełnie odmiennej charakterystyce od Tangerine Tango, koloru roku 2012. Tangerine Tango to intensywny pomarańcz z domieszką czerwonego, który naładowany jest energią, zachęca do aktywności i zwiększa kreatywność.

Emerald to intensywna, świeża zieleń – barwa, która kojarzy się z cennym kamieniem szlachetnym i odbierana jest jako harmonijna, wprowadzająca równowagę i zapewniająca dobre samopoczucie. To kolor odnowy, wzrostu i dostatku, który w bardzo wielu kulturach symbolizuje odrodzenie i uzdrawianie. Żaden inny kolor nie występuje tak często w naturze jak zielony, do którego zalicza się Emerald. Co więcej, ludzkie oko widzi najwięcej zielonego z całego spektrum barw!

Muszę przyznać, że szmaragdowy to kolor, którego dotychczas nie używałam świadomie w mieszkaniu. Tym bardziej więc cieszę  się , że będę mogła przyjrzeć się bliżej wnętrzom z elementami tego koloru. A to wszystko w nowym roku! Zapraszam więc do śledzenia wątku „Kolor roku”.

O kolorze szmaragdowym już kiedyś pisałam w artykule Kolor szmaragdowy, czyli trendy w kolorach na wiosnę/lato 2013 cz.1.

Zdjęcia via: Pantone.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 comments

    • Hello Suzanna, I like it, too, especially as little accents here and there. More on emerald will be coming soon, so stay tuned!

      Reply

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*