Post Format

Kolor roku 2012 – Tangerine Tango

Postanowiłam stworzyć różne bloki tematyczne na swoim blogu, tak aby regularnie pojawiały się inspiracje na wybrane tematy.

I tak oto, idąc za ciosem, powstaje blok Kolor roku, który będzie pełen inspirujących wnętrz i motywów nawiązujących do koloru przewodniego wytypowanego na dany rok przez Pantone. W 2012 jest to Tangerine Tango, piękny intensywny czerwono-pomarańczowy odcień o symbolu Pantone 17-1463 (R:226 G:73 B:47).

próbka koloru tangerine tango pantonevia desigcrave

Jaki jest Tangerine Tango? Taki głęboki soczysty kolor we wnętrzu niewątpliwie emanuje ciepłem i podnosi energię. Jest to piękny odcień, który może pojawić się w mieszkaniu w formie akcentów (wersja spokojniejsza), lub – dla odważnych – jako główny kolor danego pomieszczenia. Żadna z tych opcji nie jest lepsza lub gorsza, gdyż wszystko zależy od naszego nastroju i upodobań.

Z jakimi kolorami najlepiej łączy się Tangerine Tango? Przede wszystkim z kolorem białym i ciepłymi neutralnymi barwami, takimi jak kremowy czy brązowy z nutą szarości. Poza tym, ten kolor dobrze wygląda z błękitami, innymi odcieniami pomarańczy (dynia!) oraz z nasyconymi zieleniami (mundur wojskowy!).

kombinacja kolorow z tangerine tangoby Magda

Wkrótce dużo więcej inspiracji z pięknym Tangerine Tango w roli głównej!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 comments

  1. Pingback: Kolor roku 2012 – ciąg dalsz | nice & nicer

  2. Pingback: Kolor roku 2012 - skandynawska jadalnia z radosnymi akcentami | nice & nicernice & nicer

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*