Post Format

Trend: rury wracają na salony

Witajcie!

Uśmiecham się, gdy pomyślę o rurach instalacyjnych widocznych we wnętrzach. Wracają wspomnienia pierwszego studenckiego mieszkania, gdzie praktycznie z każdej ściany wychodziło jakieś „rursko”, traktowane przeze mnie i moich współlokatorów jako coś naprawdę szpetnego. Na pewno też macie podobne wspomnienia, jeśli nie ze swojego mieszkania albo domu to u kogoś z rodziny lub znajomych.

Potem nastała era, podczas której każdy remont kończył się zakamuflowaniem tych wątpliwych „ozdób”. W nowo wybudowanych domach i mieszkaniach próżno szukać widocznych rur: wszystkie, nieważne od lokalizacji, schowane są w ścianach albo w ostateczności za meblami.

Tymczasem moda na odkryte rury instalacyjne wraca. Przeglądając różne blogi i czasopisma wnętrzarskie, trafiam na coraz więcej wnętrz, w których rury są na widoku – i to nie tylko w łazience czy w kuchni. Co więcej, rury często spełniają dodatkowe funkcje, np. półek czy balustrad, a także wykorzystywane są jako nogi od stołu lub nawet podstawy lampy!

Tak więc jeśli macie zamiar raz na zawsze pożegnać się z rurami w Waszych wnętrzach, może warto przemyśleć ten plan i dać im drugą szansę :) ? Zobaczcie sami na ile sposobów można je wykorzystać jako element dekoracyjny przestrzeni. Rury instalacyjne idealnie wpisują się w klimat industrialny, nadając wnętrzu trochę niedokończony, interesujący charakter. Aby były miej widoczne, wystarczy pomalować je tą samą farbą co ściany. Te miedziane pięknie kontrastują z surowym betonem i jednocześnie wizualnie ocieplają wnętrze.

Co powiecie na takie oryginalne dodatki?

exposed pipes interior

via houzz

Kilka dni temu pisałam o lofcie, w którym pojawiły się miedziane rury, które poza swoją podstawową funkcją pełniły rolę balustrady. Po więcej informacji i zdjęć zapraszam do artykułu Z wizytą: przytulny loft ze szmaragdową kanapą!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 comments

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*