Post Format

Trendy: Lampa z filcu inspirowana origami

Rozglądając się za różnymi nowinkami i trendami, zauważyłam, że coraz częściej japońska sztuka origami stanowi źródło inspiracji dla wielu projektantów mebli i artykułów dekoracyjnych do wnętrz. Tak było również w przypadku włoskiej projektantki Vanessy Battalgia, która jest autorką prezentowanej dziś lampy, nawiązującej wyglądem do kwiatu lotosu i nazwanej Lotus (a dokładnie: Lotus folding lampshade) na cześć tejże właśnie pięknej rośliny.

Cała lampa, a właściwie jej abażur, wykonane są z jednego kawałka filcu, który złożony w odpowiedni sposób bez konieczności dodatkowego mocowania czy kleju daje gotowy do użycia produkt. Odniesienie do origami jest więc bardzo wyraźne, gdyż w tej japońskiej sztuce piękne kształty powstają tylko poprzez odpowiednie zaginanie jednego kawałka papieru.

Moim zdaniem te lekkie i delikatne w formie lampy będą najładniej wyglądać zawieszone w grupie na różnej wysokości. Może w jakimś hall’u, w salonie nad stolikiem albo w sypialni nad nocnymi szafkami? Dzięki materiałowi z jakiego są wykonane na pewno wprowadzą do pomieszczenia wrażenie ciepła i łagodności.

A Wam jak podoba się lampa Lotus?

Projektantka ze swoim dziełem.

via mineheart i designmold

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*