Post Format

Tydzień z lampami cz.1., czyli lampy rosną na gałęziach

Ten tydzień to będzie tydzień lamp! Dlaczego? W sumie..dlaczego nie? Od zawsze uważam, że odpowiednie oświetlenie w mieszkaniu to połowa sukcesu na drodze do stworzenia przyjemnego klimatu. Ale lampy, poza funkcją oświetlania, są też bardzo ważnym elementem dekoracyjnym, a właściwie dobrane potrafią bardzo uatrakcyjnić przestrzeń w której się znajdują. Dlatego zdecydowałam się w tym tygodniu pisać przede wszystkim o lampach.

Pierwsza część serii będzie poświęcona lampom, które w fantazyjny sposób zostały zamocowane na konarach lub gałęziach. Gdyby jakiś czas temu ktoś przedstawił mi pomysł na taką lampę, pewnie w ogóle nie wzięłabym tego na poważnie jako ewentualne rozwiązanie do mieszkania! Ale dziś, gdy patrzę na te kable zakręcone na gałęziach, abażury i żarówki zwisające z wykrzywionych konarów, roztopierzone patyki-indywidualności,  to widzę przede wszystkim oryginalny design, który jak najbardziej mógłby zagościć w moim domu.

Ta lampa nad stołem to moja ulubiona inspiracja. Pokrzywiona gałąź przepięknie wypełniła białą przestrzeń, stając się ciekawą dekoracją samą w sobie.

Ta wisząca gałąź z zaplątanymi kablami i prostymi żarówkami jest moim kolejnym ulubieńcem. Tą inspirację znalazłam na Decor8, jednym z moich ulubionych blogów. Znajduje się tam także instrukcja jak zrobić taką lampę (po angielsku). Idealne oświetlenie do wnętrz w stylu skandynawskim.

lampa z galezi

lampa na galezi

via decor8

Podstawą tej lampy jest gałąź z nowojorskiego drzewa, które ucierpiało podczas tornada w 2010 roku.  Autorem tego ciekawego projektu jest Harris Hine.

Prościej już się nie dało :) . Interesujący pomysł dla wielbicieli natury i minimalizmu.

lampa galaz

lampa galaz

via link

W tej kuchni nowoczesne meble kontrastują ze starymi skrzynkami na owoce w roli półek i stolikiem z desek nie pierwszej młodości. Do tego żarówki różnej wielkości zawieszone na fantazyjnym konarze. Like it!

lampa galezie

via klikk

Kolejny pomysł na lampę do kuchni i jadalni.

Osoby, które preferują bardzo delikatne naturalne akcenty, mogą wybrać małe lampki stołowe z elementami konarów.

Tej lampy nie da się nie zauważyć :). Duże gabaryty gałęzi zostały zbalansowane niskim stolikiem i kilkoma poduchami i pufami. Dzięki temu wnętrze nie jest przeładowane i nie brakuje poczucia przestrzeni.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 comments

    • Anu, this is true – I love those hanging branches with simple cables and lightbulbs. Perfect solution for natural or scandinavian interiors.

      Reply
    • I also wanted to tell you that this week is „lamp week”, so I will be posting more about different lamps and lighting solutions throughout the week.

      Reply

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*