Post Format

Z wizytą: jak mieszka w Szwecji Ylva Skarp, mistrzyni kaligrafii

Ylva Skarp  to szwedzka artystka, która stworzyła własną linię produktów dekoracyjnych ozdobionych wzorami kaligraficznymi swojego autorstwa. Zwróciłam uwagę na jej osobę po tym, jak po raz kolejny natknęłam się na jej plakat z charakterystyczną typografią (zdjęcie powyżej).

Zgodnie z przesłaniem z plakatu, obudziła się we mnie ciekawość i postanowiłam sprawdzić jak mieszka pani Skarp. Muszę przyznać, że jej dom, położony 4 godziny drogi na północ od Sztokholmu, to istny raj dla miłośników typografii (czyli mnie!) i stylu skandynawskiego. Praktycznie w każdym wnętrzu – od salonu, poprzez jadalnię, aż po kuchnię obecna jest kaligrafia.  W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że tak dużo różnych napisów będzie przytłaczające i zamiast ozdobić wnętrze po prostu uczyni je kiczowatym. Jednakże, dzięki stonowanej palecie barw z przewagą bieli i ograniczonej ilości innych dekoracji, typografia po mistrzowsku wysuwa się na pierwszy plan i pięknie zdobi dom, nadając mu mnóstwa indywidualności.

Co jeszcze urzekło mnie w domu Ylvy Skarp? Mianowicie, bardzo podoba mi się klimat, który emanuje z wnętrz. Jeśli chodzi o styl skandynawski, to w wielu przypadkach jest on dla mnie zbyt surowy i zimny. Tutaj jednak, dzięki dużej ilości tekstyliów – dywanów, poduszek, skór, nakryć na kanapach – nie brakuje przytulności i ciepła. Również elementy drewniane i delikatne pomarańczowo-brązowe akcenty równoważą chłodne biele i szarości. Typografia na ścianie w salonie jest dla mnie absolutnym hitem!

dom ylva skarp (1)

dom ylva skarp (12)

dom ylva skarp (2)Ciekawym elementem dekoracyjnym jest także oświetlenie w salonie. Proste rozwiązanie, które robi duże wrażenie.    dom ylva skarp (4) dom ylva skarp (3) dom ylva skarp (9) dom ylva skarp (8) dom ylva skarp (10) dom ylva skarp (11)

dom ylva skarp (13)

dom ylva skarp (5) dom ylva skarp (6) dom ylva skarp (7)

dom ylva skarp (14) dom ylva skarp (15)Produkty dekoracyjne Ylvy Skarp można nabyć w Jej sklepie online.

Zdjęcia: Karin Foberg dla Plaza Interiör & Woodnote Photography dla Rue Magazine.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*