Post Format

Z wizytą: kalifornijski loft dla Niej, dla Niego i dla Nich

Witajcie!

Dzisiaj kolej na wizytację w pięknych wnętrzach. Tym razem znowu przeniosę Was za Ocean, w okolice Miasta Aniołów. Koło Los Angeles, w Marina Del Rey, powstał kompleks mieszkaniowy o charakterze nowoczesnych industrialnych loftów. Nowojorskie biuro projektowe, Incorporated, było odpowiedzialne za przygotowania trzech mieszkań pokazowych: dla mężczyzny, dla kobiety i dla pary.

Muszę przyznać, że efekt końcowy prac architektów od razu mnie zachwycił! Co ciekawe, dla każdego mieszkania został przygotowany profil jego przyszłych mieszkańców. Dzięki hasłowemu opisowi i zdjęciom dekoracji wnętrz, można sobie lepiej zwizualizować klimat, jaki będzie panował w danym mieszkaniu. Zapraszam więc do obejrzenia galerii, podzielonej na trzy części: loft dla Niego, loft dla Niej, loft dla Nich. Wspaniałe inspiracje!

  • Loft dla Niego

Charakter apartamentu idealnie odzwierciedla profil jego potencjalnego mieszkańca, mężczyzny singla. Stonowane ziemiste kolory, brak wzorów, zero zbędnych bibelotów. Przedmioty same w sobie są dekoracyjne, co najwyżej uświetnia je faktura tkaniny. Jak dla mnie panuje tutaj spokój i brak nieprzewidywalności (oczywiście w pięknym wydaniu!). Styl industrialny loftu podkreślają szczegóły, takie jak np. biurko i krzesło w pokoju do pracy, które wyglądają niczym wyciągnięte prosto z jakiegoś warsztatu.

 

  • Loft dla Niej

Mieszkanie dla Niej to już zupełnie inna bajka. Oczywiście, nadal jest to nowoczesny loft z industrialnymi detalami, jednakże charakter mieszkania jest zupełnie inny. Niby to samo, a inaczej.

Wzorzyste kolorowe tkaniny sprawiają, że wnętrze od razu wypełnia pozytywna, radosna energia. Jednak nic nie jest tutaj kiczowate ani przesadzone – barwne detale kontrastują ze spokojnymi pastelami (np. kremowy dywan, jasne meble, delikatne szarości). Jasna podłoga też dodaje mieszkaniu lekkości. Lampa w salonie  (stojąca wersja Mirror Ball Toma Dixon’a, więcej tutaj) oraz dwa krzesła z ptasimi motywami są dla mnie hitem. Te dekoracje wprowadzają element luksusu. Nawet w łazience nie zabrakło akcentów podkreślających kobiecą duszę mieszkania, a mianowicie delikatnych flakoników.

  • Loft dla Nich

Wersja loftu dla pary jest tak naprawdę mieszanką elementów kobiecych i męskich. Z jednej strony proste w formie meble, z drugiej kolorowe akcenty. Widać, że architekci nie zapomnieli o funkcjonalności mieszkania i zapewnili rozwiązania, które ułatwiają przebywanie w nim dwóch osób. Przykład? Pierwsze, co przychodzi mi na myśl to to, że w przeciwieństwie do dwóch poprzednich mieszkań, sypialnia w lofcie dla pary została oddzielona od części dziennej prawdziwą ścianą, a nie tylko przesuwanymi drzwiami. Taras też został przystosowany do tego, aby odpoczywała na nim większa liczba osób. Bardzo podobają mi się lampy w tym lofcie: ta biała „łamana” na biurku oraz oświetlenie w sypialni.

Wszystkie zdjęcia via incorporated

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*