Post Format

Z wizytą: przytulny loft ze szmaragdową kanapą

Witajcie!

Chciałabym Wam dziś przedstawić bardzo ciekawy loft, który został zaprojektowany przez  Alexandra Uglyanitsa i znajduje się w Mińsku. Dopiero co w ubiegłym tygodniu pisałam o trendach w kolorystyce, gdzie przedstawiałam kolor szmaragdowy na wybiegach i we wnętrzach (artykuł możecie przeczytać tutaj). Charakterystycznym elementem dekoracyjnym prezentowanego wnętrza jest właśnie piękna szmaragdowa sofa – tak więc projekt Uglyanitsa idealnie wpisuje się w nadchodzące trendy kolorystyczne :) .

Co jeszcze, poza kanapą w tak szlachetnym kolorze, zwróciło moją uwagę? Przede wszystkim bardzo podoba mi się to, że w lofcie, który z założenia jest przestrzenią surową, projektant zastosował organiczne formy. I tak oto obudowa kominka, lampa nad stołem, krzesła, stolik przy kanapie czy krzesło koło kominka mają delikatne, opływowe kształty. Nawet dywan w części jadalnej jest w okrągłe wzory, które imitują ścięte pnie widziane z góry (swoją drogą to zastanawiam się, czy nie jest to czasem jeden z dywanów firmy Ege Carpets, o których pisałam tutaj).

A jak Wam podoba się balustrada na antresoli? Uważam, że rury instalacyjne wkomponowanie w ten sposób w wystój wnętrza to bardzo udany zabieg dekoracyjny. Zazwyczaj chcemy pozbyć się szpecących elementów kanalizacji lub ogrzewania, a tutaj projektant wykazał się niezwykłą pomysłowością.

No i oczywiście nie mogę nie wspomnieć o drewnie na ścianach i suficie, które, kontrastując z surowymi ceglanymi powierzchniami, dodaje wnętrzu ciepła i przytulności.

Zapraszam zatem do galerii zdjęć tego ciekawego miejsca!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 comments

  1. Pingback: Trend: rury wracają na salony - nice & nicer

  2. Pingback: Ulubieńcy tygodnia 21.10.12 - nice & nicer

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*