Post Format

Z wizytą: skandynawskie mieszkanie pełne fantazji

Dzisiaj będzie dużo pięknych zdjęć. Przenosimy się bowiem do Sztokholmu, aby pozwiedzać bardzo oryginalne mieszkanie w typie loftu. Duża powierzchnia mieszkania pozwoliła właścicielom stworzyć przestronną przestrzeń pełną różnorodnych rozwiązań, dekoracji, kolorów i połączeń. Mieszkanie jest bardzo oryginalne i muszę przyznać, że podziwiam właścicieli za odwagę! Zobaczcie sami!

oryginalne skandynawskie mieszkanie (17) oryginalne skandynawskie mieszkanie (19)Do mieszkania wchodzi się prosto z ulicy. Od razu wita nas jasna przestrzeń hall’u. Kolorowe akcenty dbają o to, żeby nie było zbyt biało i sterylnie. Takie świeże kolory wprowadzają w pozytywny nastrój już od progu mieszkania.

oryginalne skandynawskie mieszkanie (16) Dzięki dużym oknom i wysokim sufitom mieszkanie jest niezwykle jasne i przestronne. Hall połączony jest bezpośrednio z salonem, z którego można przejść do aneksu kuchennego. Intensywne akcenty kolorystyczne są wszechobecne i przepięknie kontrastują z bielą ścian.

oryginalne skandynawskie mieszkanie (13) oryginalne skandynawskie mieszkanie (14)Ta lampa mnie po prostu zachwyciła. Bardzo podoba mi się efekt lustrzanego odbicia jaki powstaje na kloszu. Jest to bardzo ciekawy akcent dekoracyjny i gdybym dzisiaj miała kupować jakąś lampę do mieszkania, to była by to własnie ta lustrzana kula.

oryginalne skandynawskie mieszkanie (15)

Moją uwagę zwróciła oryginalna ramka-półka nad małym kącikiem jadalnym. Jest to prawdopodobnie część starej skrzynki, która teraz pełni nową funkcję i w ciekawy sposób kontrastuje z nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi, np. metalowym okapem na sąsiedniej ścianie.

oryginalne skandynawskie mieszkanie (12)

oryginalne skandynawskie mieszkanie (11)

oryginalne skandynawskie mieszkanie (9) oryginalne skandynawskie mieszkanie (10) oryginalne skandynawskie mieszkanie (7) Mieszkanie podzielone jest na dwa, a właściwie trzy poziomy. Idąc schodami na górę docieramy do  otwartej przestrzeni gdzie mieści się częśc wypoczynkowa, jadalnia oraz sypialnia. Industrialny charakter pomieszczenia podkreślają rury przebiegające pod sufitem. Również i w tej części mieszkania króluje kolorowa sztuka, a styl nowoczesny przeplata sie z vintage.

Co ciekawe, sypialnia jako jedyne pomieszczenie utrzymana jest w ciemych kolorach z akcentami azjatyckimi. Muszę przyznać, że mnie osobiście przytłacza trochę ten pokój, za dużo w nim czerni i złota, które akurat nie są w moim typie (na chwilę obecną!). Daje dużego plusa za oryginale rozwiązanie, a mianowicie okrągłe okno w ścianie pomiędzy sypialnią a hall’em, dzięki czemu powstał taki naturalny „obraz”.oryginalne skandynawskie mieszkanie (4) oryginalne skandynawskie mieszkanie (6) oryginalne skandynawskie mieszkanie (5)

Bardzo spodobał mi się oryginalny stolik – skrzynia w części wypoczynkowej.

oryginalne skandynawskie mieszkanie (3)

Z ostatniego poziomu mieszkania można wyjść prosto na prywatny taras.

oryginalne skandynawskie mieszkanie (8)

oryginalne skandynawskie mieszkanie (18)

oryginalne skandynawskie mieszkanie (1)

wszystkie zdjęcia via onekindesign 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

3 comments

  1. Pingback: Błyszczące kule Toma Dixona, czyli tydzień z lampami cz.2. | nice & nicernice & nicer

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.

*